ارزش – مقدار عینک آفتابی استاندارد خورشید

ارزش – مقدار: عینک آفتابی استاندارد خورشید زندگی آفتاب سبک زندگی مد و لباس راهنمای خرید و نگهداری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تصورات آمریکا راجع به خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران خطرناک و ساده‌لوحانه است / خوشرو

نماینده دائم‌ کشورمان در شرکت ملل متحد با بیان این که آمریکا  فاقد قدرت سازندگی در خاورمیانه است و حتی توان اداره یک دِه در عراق، افغانستان، یمن یا سوریه ر

تصورات آمریکا راجع به خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران خطرناک و ساده‌لوحانه است / خوشرو

خوشرو: تصورات آمریکا راجع به خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران خطرناک و راحت لوحانه است

عبارات مهم : ایران

نماینده دائم کشورمان در شرکت ملل متحد با بیان این که آمریکا فاقد قدرت سازندگی در خاورمیانه است و حتی توان اداره یک دِه در عراق، افغانستان، یمن یا سوریه را ندارد، گفت: تصورات دولت آمریکا درمورد خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران بسیار خطرناک و راحت لوحانه است.

به گزارش ایسنا، غلامعلی خوشرو، نماینده دائم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نزد شرکت ملل متحد در مصاحبه با سایت تروثدیگ (Truthdig) تصورات دولت آمریکا از کشور عزیزمان ایران و خاورمیانه را بسیار راحت لوحانه توصیف نموده و واشنگتن را ناقض قوانین بین المللی و توافقات مهمی از بیانیه الجزایر گرفته تا برجام دانست.

خوشرو در بخشی از این مصاحبه با اشاره به سیاست های دولت آمریکا در قبال منطقه و ایران، گفت: این دولت فقط می تواند با زبان تهدید، تحریم و مداخله سخن بگوید؛ در حالی که این سیاست ها قبلا در منطقه شکست خورده اند و بسیار خطرناک و پرهزینه هستند. بحران ها و بی ثباتی کشورهایی که قبلا مورد حمله آمریکا قرار گرفته اند، شاهد شکست این سیاست ها هستند. آمریکا فاقد قدرت سازندگی در خاورمیانه است و حتی توان اداره یک دِه در عراق، افغانستان، یمن یا سوریه را ندارد.

تصورات آمریکا راجع به خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران خطرناک و ساده‌لوحانه است / خوشرو

وی در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به بدعهدی های آمریکا قبل و بعد از برجام اضافه کرد: از وقت سقوط شاه در سال ۱۹۷۹، به مدت ۴۰ سال، آمریکا همچنان به نقض قوانین بین المللی، به خاص توافقنامه های الجزایر که در سال ۱۹۸۱ با کشور عزیزمان ایران امضا شده است بود، ادامه داده هست. آمریکا سال هاست توافقاتی را که خود با کشور عزیزمان ایران انجام داده هست، نقض می کند.

خوشرو با اشاره به بعضی بدعهدی ها در وقت اوباما نسبت به برجام، گفت: از همان ابتدا آمریکایی ها در قبال تعهداتشان در برجام پیش قدم نبودند. اوباما می خواست توافق اجرا شود ولی خواهان اجرای کامل و با تمام ظرفیت آن نبود. دفتر دارایی های خارجی آمریکا یا اوفک پاسخ های مبهمی به سوالات شرکت ها راجع به تحریم ها می داد. با این حال دولت اوباما حداقل در مواضع اعلامی از برجام حمایت می کرد؛ علی رغم ترامپ که حتی در مقام یک نامزد ریاست جمهوری هم برجام را بدترین توافق تاریخ آمریکا می خواند تا این که یک طرفه و در تناقض با حقوق بین الملل از برجام خارج شد و کلیه تعهدات خود را زیر پا گذاشت.

نماینده دائم‌ کشورمان در شرکت ملل متحد با بیان این که آمریکا  فاقد قدرت سازندگی در خاورمیانه است و حتی توان اداره یک دِه در عراق، افغانستان، یمن یا سوریه ر

نماینده دائم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نزد شرکت ملل متحد در مورد اوضاع فعلی در یمن هم گفت: ماجراجویی های نظامی عربستان سعودی و تأکیدش بر راه حل نظامی، تحقق راه حل صلح آمیز را غیر ممکن ساخته هست. ایالات متحده و انگلیس از سعودی ها حمایت نظامی و تدارکاتی به عمل می آورند و به آنها بمب های خوشه ای می دهند. اماراتی ها یمن را بمباران می کنند. به اهداف حملات هوایی عربستان در یمن نگاه کنید: مراسم تشییع جنازه، مراسم عروسی، مزارع کشاورزی، منزل ها، مراکز غیرنظامی و غیره. تمام این کارها محکوم به شکست هستند؛ آیا که راه حل نظامی در یمن وجود نداشته و تنها راه حل سیاسی وجود دارد.

خوشرو همچنین با اشاره به اوضاع سوریه با انتقاد از تقسیم شورشیان به میانه رو و غیرمیانه رو، افزود: تسلیح “شورشیان میانه رو” در واقع پوششی جهت عوض کردن نظام بود. آمریکایی ها می دانستند که این سلاح ها به دست گروه های تروریستی مانند داعش، النصره و وابستگان آن ها می رسد. بنا بر این، سیاست تسلیح تروریست ها از شروع محکوم به شکست بود.

تصورات آمریکا راجع به خاورمیانه و کشور عزیزمان ایران خطرناک و ساده‌لوحانه است / خوشرو

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | آمریکا | آمریکایی | خاورمیانه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz